Ten vzhled si zamilujete
Jistě – krása bývá otázka vkusu. Ještě jsme však nepotkali nikoho, komu by se zrcadlo s hliníkovým rámem nelíbilo. Nenápadné a čisté linie, až sedm barevných úprav, dokonale hladký povrch – to všechno dělá z těchto zrcadel výjimečný designový skvost.

Navzdory své kráse je však zrcadlo v hliníkovém rámu pevné jako skála. Ani po rozbití se vám nevysype, maximálně z něho zůstane pár velkých střepů. Do domácností s dětmi naprosto ideální.

Nevadí mu vlhkost ani teplo
Milujete dlouhé horké sprchy? Nebo poctivé koupele? Pak si do koupelny nedávejte zrcadlo s dřevěným rámem – za chvilku by vám uhnilo. Na druhou stranu hliníkovému rámu vlhko ani teplo nevadí. Je nenasákavý, nekoroduje a díky trvalé povrchové úpravě leccos vydrží. Klidně se koupejte a sprchujte celé hodiny – zrcadlovému rámu to určitě vadit nebude.

hlinikove ramy

Může být jakkoliv velké
Zrcadlo v hliníkovém rámu je mnohem pevnější, než zrcadlo v dřevěném rámu nebo dokonce bez rámu. Čili může být i větší. Například výrobce Modum dokáže vyrobit zrcadlo na míru o rozměrech 3x3 metry! „U tak velkého zrcadla už na zadní stranu montujeme hliníkové výztuhy, ale skutečně není problém ho vyrobit,“ prozrazuje Michal Pidra, majitel Modumu.

Další výhoda zrcadla v rámu oproti tomu bez rámu? Nemusíte ho lepit, stačí jenom pověsit. Takže pokud byste si časem chtěli zrcadlo přemístit, nebudete mít jediný problém.

A snadno se o něj pečuje

Už jsme zmínili, že hliník je nenasákavý a nikdy nerezaví. Ale on se taky krásně čistí. Stačí ho jen jednou za čas vyčistit tím stejným přípravkem, jakým čistíte zrcadlo – vyhněte se jenom abrazivům. Hned potom bude váš rám zase jako nový.