Dřevěné schody na zakázku
Masivní nebo odlehčený typ schodiště? Přímé či lomené tvary? A jaký vlastně zvolit materiál? Že si nevíte rady s těmito otázkami? Společnost Trepp-art s.r.o. specializující se na zakázkovou výrobu dřevěných schodišť, patří mezi odborníky, kteří Vám mohou pomoci najít odpověď. Trepp-art s. r. o. svým zákazníkům již celých 7 let poskytuje kompletní servis v oblasti realizace schodišť. Od samotného návrhu, přes vlastní zaměření, až po kompletní montáž. Všechna schodiště v sobě elegantně snoubí moderní technologie (konstrukční prvky se vyrábějí na CNC obráběcím centru) se zručností zkušených řemeslníků, kteří dopracovávají detaily a atypické doplňky.

 

Typy schodišť
Schodiště je velmi důležitým stavebním prvkem. Před jeho pořízením je tedy klíčové, určit, jakou funkci bude plnit. V závislosti na tom se pak volí jeho konkrétní typ. Přímé a lomené tvary s dostatečnou šířkou jsou vhodné pro vyšší frekvenci používání, zatímco odlehčené typy schodišť a rozměrově úsporné vřetenové schody se hodí spíše do míst s nižší frekvencí používání, například do ložnice, nebo do půdních prostor. V galerii již zrealizovaných zakázek výrobce Treppa-art najdete všechny typy schodišť: zadlabané, sedlové, třmenové, vřetenové, i točité schody. Pokud si nejste jisti, jaký typ schodiště Váš dům přesně potřebuje, členové týmu odborníků Vám pomohou nalézt optimální možnost řešení, pokud jde o typ konstrukce schodiště a používaných prvků.

Kvalitní materiály 
Poslední dobou se stále častěji začíná používat pro povrchové úpravy technologie napouštění tonovanými oleji, nebo tvrdovosky. Tím je možno dosáhnout většího zvýraznění struktury dřeva jako přírodního materiálu.
Dřevěné části schodišť se vyrábějí z masivních lepených desek o tloušťce 40 nebo 50 mm, dle požadavků zákazníka buď z průběžného, nebo délkově napojovaného materiálu. Zákazník si také může vybrat z několika druhů tvrdých i měkčích dřevin (buk, dub, jasan, javor, třešeň, modřín, borovice, nebo smrk). Povrchová úprava schodiště se provádí nátěrem vysoce kvalitním voděvzdorným polyuretanovým bezbarvým lakem, který chrání a zvyšuje stabilitu použitého materiálu. Tato povrchová úprava umožňuje běžný úklid interiéru. 

 

Zábradlí a sloupky 
Při volbě zábradlí můžete vybírat ze zaoblených, hranatých, profilových, či kulatých madel. Madla se vyrábějí také v nerezovém provedení. Nabídka soustružených výplní je rovněž velmi pestrá. Tvar sloupků může být buď hranatý, nebo soustružený. Hranaté sloupky se dodávají v průřezu čtverce, nebo obdélníku, bez nebo s frézováním ozdobných drážek. Soustružené sloupky jsou k dostání v mnoha tvarových provedeních.

Slušivý design
Z estetického hlediska je důležité, aby schodiště designově odpovídalo interiéru, v němž je umístěno. Klasickému interiéru sluší spíše celodřevěné schodiště, nejlépe v odstínu, který ladí s tónem podlahy, nábytku a ostatního vybavení. V moderních interiérech se těší velké oblibě spíše kombinace odlehčeného dřevěného schodiště s nerezovým zábradlím. Inspiraci pro Váš dům naleznete v galerii krásných dřevěných schodů na internetových stránkách www.trepp-art.cz! Máte nějaké technické dotazy? Zkušení obchodní zástupci společnosti Trepp-art s. r. o. Vám je velmi rádi zodpovědí!  

Trepp-Art s.r.o.
Telefon: +420 461 319 065
Fax: +420 461 318 078
Email: trepp-art@trepp-art.cz
WWW: http://www.trepp-art.cz