Patronkou dílu byla známá zpěvačka Iva Frühlingová, jak se jí proměna líbila? „Byla jsem nadšená z celého konceptu, zejména z barev. Proto jsem se ráda zapojila do malování této garsonky. Taky jsem pomohla s vyklízením bytu a bouráním dveří, které zbytečně oddělovaly předsíň od obýváku a prostor zmenšovaly,“ říká známá zpěvačka.


Jak se povedla proměna očima designérů
?

„Celková koncepce tohoto bytu vychází z požadavku umístit do jedné místnosti celkem čtyři funkční zóny – jídelnu, obývací pokoj, dětský pokoj a ložnici,“ říká designér David Plouhar. „V místnosti nebyl jediný kout, kde by tyto zóny šly vytvořit, proto jsme sáhli po japonských roletových panelech, zapuštěných do stropu, které nám mobilním způsobem rozdělují prostor dle momentální potřeby. Vycházeli jsme z bílého nábytku s vysokým leskem, aby se v něm odráželo světlo i okolní předměty, aby nábytek působil vzdušně a nebyl vnímán ve své velikosti. Je to takový malý optický trik, ale prostoru hodně pomáhá,“ prozrazuje pan Plouhar. „Nedoporučuji garsonky přehušťovat nábytkem, volte takové kusy nábytku, které lze zavěsit a zachovat tím volnou podlahovou plochu,“ doplňuje designér.


„Pracovali jsme s foto tapetou s motivem květu, který jsme umístili nad jídelní stůl v celé šířce od stropu k podlaze. Tím opticky prostor obrovsky zvětšujeme. Navíc fialová podporuje chuť k jídlu a ladí v kontextu s ostatními barvami v bytě,“ prozrazuje designérka Mária Mostinová.


V bytě je v každém rohu vytvořen koutek pro dítě. Ať je to tabule s židličkou, zavěšená houpačka, křesílko.

Byla třeba vytvořit útulné klidné hnízdečko pro maminku s dcerou v nelehké životní situaci. Nechtěli jsme je obklopovat nábytkem a barvami, které by vyvolávaly agresivitu a deprese, ale naopak světlé něžné ženské tóny pro šťastný život dvou žen,“ dodává David Plouhar.


Foto: Tv Prima: Jak se staví sen