Penetrační lazura s olejem LUSONOL S1023 je určena pro matné ochranné nátěry dřeva v exteriéru i interiéru. LUSONOL zachovává dřevu jeho jedinečnou charakteristickou kresbu i strukturu a současně ji barevně zvýrazňuje. Vysoký podíl přírodního oleje proniká hluboko do struktury dřeva a tím mu optimálním způsobem zajišťuje dlouhodobou ochranu. Lazura do dřeva ideálně vsákne, nevytváří lakovou vrstvu, tedy nepraská ani se neloupe a zaručuje mu trvale vysokou paropropustnost – dřevo v exteriéru neomezeně dýchá. Nové, opravné nebo udržovací nátěry LUSONOLem mají díky tomu nejjednodušší způsob přípravy podkladu i vlastní aplikace. Kvalitní pigmenty poskytují LUSONOLu vysokou odolnost proti vlivům povětrnosti a zejména vůči UV záření. Bezbarvé provedení C0000 se používá jako napouštědlo pod olejové a syntetické nátěrové hmoty, nebo pro částečné zesvětlení tmavších odstínů v nabídce LUSONOLu. Bezbarvý odstín není vhodný pro přímé použití v exteriéru. Pro ochranu dřeva před biologickými škůdci v exteriéru, nebo pro náročné plochy v interiéru (sklepy, prádelny apod.) doporučujeme dřevo napustit fungicidním napouštědlem FUNGISTOP S1031 nebo řady LIGNOSTOP. LUSONOL má velmi široké použití jako např. na zahradní stavby a nábytek, pergoly, ploty, dřevěné konstrukce, chaty, chalupy, dřevěné obložení, štíty, krovy, okna, okenice, dveře apod.
Více informací najdete na www.colorlak.cz/sortiment/detail/lusonol-s1023

lazura lusonol colorlak
PENETRAČNÍ LAZURA S OLEJEM Z COLORLAKu


Unikátní receptura s vysokým podílem přírodního oleje se vyznačuje i vysokým podílem sušiny (netěkavých látek) min. 43%, což je zásadní výhoda oproti běžným penetračním lazurám na trhu, které mají sušinu okolo 20%. Tomu odpovídá i vysoká praktická vydatnost 15-20 m2 z litru v jedné běžné vrstvě. LUSONOL natře dvojnásobek, díky tomu stačí v exteriéru pro důkladnou ochranu dřeva pouze 2 nátěry, oproti běžným 3 nátěrům! S penetrační lazurou LUSONOL S1023, tak ušetříte 33 - 50% svého času a celkových nákladů!

stit napusteny lusonolem

Přednosti:

  • natřete 2x více
  • obsahuje přírodní oleje
  • vysoká ochrana proti povětrnosti
  • vysoká odolnost proti UV záření
  • nízké náklady na 1 m2
  • dřevo neomezeně dýchá
  • vysoká vydatnost 15-20 m2 z litru

nater lazury

Nanášení: nátěr lazurovacím štětcem nebo válečkem, máčením, případně stříkáním. Lazuru před použitím důkladně rozmíchejte a nanášejte na suchý, čistý a náležitě přebroušený povrch dřeva při teplotě 10-25 °C. Nátěr za běžných podmínek zaschne do 24 hodin. Pro běžné nátěry v interiéru slouží 1 vrstva a pro exteriér jde o 2 nátěry (štětcem). Interval mezi nátěry je min. 24 hodin, ale je nutno jej vždy přizpůsobit reálným podmínkám. Nevsáknuté (přebytečné) množství setřete po cca 10-15 minutách, nejlépe suchým štětcem, popřípadě savým hadrem.

Dřevo správně ošetřené olejem si dlouhodobě zachovává své ušlechtilé vlastnosti a jedinečnou kresbu i strukturu. Takové dřevo je pak ozdobou každé zahrady nebo domu. Podrobnější informace k těmto výrobkům i dalším lazurám, potažmo k celé ucelené řadě výrobků PRODŘEVO naleznete na našich webových stránkách www.colorlak.cz nebo přímo na www.colorlak.cz/sortiment/drevo