Navrhování ve 3D má obrovskou výhodu, Vaše nápady vidíte reálně a snadno provedete změny v návrhu. Bydlení by mělo odrážet hlavně Vaše představy a respektovat Vaše zvyklosti a ty znáte Vy sami nejlépe. Program TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada je skvělým nástrojem pro návrh vašeho bydlení včetně zařízení interiéru a návrhu zahrady. Program je uživatelsky velmi jednoduchý a intuitivní, proto nejsou nutné jakékoliv předchozí zkušenosti s programem v této oblasti.

 

Při navrhování celého domu máte naprosto volnou ruku. Po spuštění programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada se Vám nabídne průvodce, který Vás provede několika přednastavenými variantami, jako je základní tvar půdorysu, umístění jedné nebo více garáží, počet podlaží apod. Všechny tyto nabídnuté varianty můžete dále upravit podle vlastních potřeb a velmi rychle budete mít navrženou základní konstrukci domu. Pokud ovšem máte jasnější představu, můžete rovnou kreslit bez využití průvodce. V případě, že máte k dispozici naskenovaný půdorys, můžete ho importovat do programu a použít jako podklad pro vytvoření půdorysu v programu. Při kreslení zdí vidíte kótu a i po dokončení můžete rozměry zdí upravovat. Ze široké nabídky vyberete okna a dveře, kterým můžete měnit rozměr, tvar, barvu a materiál a snadno je umístíte do zdi. Strop a střechu opět jen vyberete z nabídky a jedním kliknutím myši umístíte. Nemusíte mít obavy, vše ovládáte jednoduchou prací s myší na kterou jste běžně zvyklí, jako je výběr, tah myší a případně označení a delete pro vymazání.

Návrh kuchyně
Všichni se asi zhodneme na tom, že je to opravdu srdce domova a to ať už máte dům či byt. Proto stojí za to vše dobře promyslet. Nemusíte být svázáni rozmístěním Vaší současné kuchyně, ale v programu si vyzkoušejte do prostoru vyhrazeného pro kuchyň umístit skříňky do „L“ nebo do „U“. Přemýšlejte o rozvržení jednotlivých zón (vaření, příprava, skladování potravin), tak aby byly v souladu s doporučením odborníků, ale nezapomínejte i na své zvyklosti. Dnes už Vám nabídne 3D návrh kuchyně téměř každé kuchyňské studio, ale je otázka, jestli Vám udělají deset nebo více návrhů v různých barvách a provedeních a kolik na Vás budou mít času. V kuchyňském studiu nebo v truhlářské dílně nakonec stejně skončíte, ale s jasnou představou o tom jakou kuchyni chcete mít. V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada jsou připraveny kuchyňské skříňky, a to spodní, horní, vysoké a potravinové skříně a spotřebiče. K dispozici máte množství textur dřeva, celých dvířek a barev. Můžete volit dvířka prosklená, plná, hladká, s frézováním do rustikálního oblouku nebo obdélníku. U skříněk můžete měnit jejich rozměry, typ dvířek, barvu korpusu a pracovní desky. Takže stačí začít skříňky umísťovat do půdorysu, což je snadné, jelikož každá skříňka se automaticky otáčí zády ke stěně a horní skříňky mají přednastavenou výšku, kterou lze samozřejmě měnit. Jsou zde i prvky pro zařízení jídelny a dekorační prvky pro doladění Vašeho návrhu. Do programu lze načíst další prvky ve formátu 3DS, takže nemusíte být omezeni pouze stávající knihovnou prvků. Pro rychlou změnu barev a textur máte k dispozici funkci „materiálový štětec“ a barvy měníte pouze kliknutím myši.Všimněte si, že když pro stejnou kuchyni zvolíte jinou barvu a materiál, výsledek není stejný. A to je přesně ten důvod, proč byste si měli svojí kuchyni navrhnout sami a vybrat si ze svých návrhů tu pravou.

 

Návrh koupelny
Tato nepostradatelná místnost našeho bydlení zaznamenala obrovský posun v oblasti designu zařizovacích předmětů, sanitární techniky a používaných materiálů. Koupelny byly hlavně ve starší a panelové výstavbě vybaveny zcela stroze a to na co nejmenší možné ploše. To ovšem neznamená, že malá koupelna nemůže být krásná. Barvy Vám pomohou opticky prostor zvětšit, zesvětlit nebo navodit atmosféru.V programu si můžete vyzkoušet různé varianty řešení. Rozhodněte se zda je lepší dvojumyvadlo a sprchový kout místo vany. Nebo se vany nevzdáte a koupíte menší pračku…Všechny tyto nápady a myšlenky můžete realizovat ve 3D návrhu v programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada a vše si dobře a vklidu rozmyslet. Návrhy nám pomohou zvolit tu nejlepší možnou variantu pro Vaší novou koupelnu. 

 

V programu naleznete nabídku prvků zařizovacích předmětů pro koupelnu a wc. Někteří výrobci dnes také nabízejí svůj sortiment na internetu ve 3DS formátu, takže si do programu můžete naimportovat reálné vany, umyvadla, sprchové kouty, nábytek apod. a díky tomu pracovat s moderním designem, který je dnes v nabídce. Důležitou součástí hry s návrhem je výběr barvy obkladů a dlažby. V programu najdete širokou škálu vzorů dlaždic a obkladů. Pokud budete chtít svůj návrh opatřit obkladem, který Vás již někde zaujal, je možné ho do programu naimportovat ve formátu JPG. Pro rychlou změnu barev a textur máte opět k dispozici funkci „materiálový štětec“. Textury obkladů a dlažby měníte pouze kliknutím myši a můžete vytvořit spoustu barevných variant s minimální námahou. Vyzkoušejte si navrhnout svojí novou koupelnu. 

 

Návrh obývacího pokoje
Obývací pokoj - je to místo, při jehož zařizování můžeme popustit uzdu fantazii a vtisknout mu osobitý vzhled. Návrh obývacího pokoje ve 3D oceníme nejen při návrhu zařízení nového bydlení, ale bude nepostradatelný při plánování uspořádání nábytku do nových prostor, např. při stěhování do jiného bytu či domu, kdy budeme potřebovat dobře rozmístit do prostoru nábytek, který už máme. Když se zrovna nestěhujete, neznamená to, že Váš byt nepotřebuje změnu. Někdy stačí opravdu málo. Změňte barvy malby, rozmístění nábytku a pořiďte pár nových doplňků a výsledek bude ohromující. Abyste nestříleli od pasu, udělejte si několik návrhů a vyberte ten nejlepší z nich.V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada máme možnost měnit rozměry jednotlivých prvků a budeme mít tedy k dispozici nábytek v rozměrech, které potřebujeme. Takto si můžeme upravit rozměry sedacích souprav, křesel, židlí, stolů apod. Rovněž i pro zařízení obývacího pokoje platí, že někteří výrobci nabízejí svůj sortiment ve 3DS formátu, který snadno naimportujeme do programu. Program nám mimo jiné nabízí možnost tvorby niky nebo otvorů ve zdi a to obloukové, kulaté, obdélníkové, zkosené. Funkce rozdělení místnosti nám umožní například použít různé podlahové povrchy pro jednotlivé funkční zóny v obývacím pokoji. 

 

V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada najdete nabídku dřevěných a laminátových podlah, koberců, linolea a dlažby. Ve formátu JPG si můžete do programu naimportovat další povrchy. Pro rychlou změnu barev a textur máte k dispozici funkci „materiálový štětec“. Pro doladění interiéru použijte další knihovní prvky v programu, jako jsou krby, hudební nástroje, obrazy, okenní závěsy, žaluzie, apod. Teď už je to na Vás…

Další podrobnější informace o práci s programem, videa a rozšiřující 3DS prvky výrobců a dodavatelů nábytku najdete na www.spinar.cz.
 
ŠPINAR - software s.r.o.
Adresa: Lipová 11, 602 00 Brno
Telefon: +420 543 236 223
Fax: +420 543 215 531
Email: info@spinar.cz
WWW:
http://www.spinar.cz