Dosáhnout harmonie mezi funkčností a estetikou není vůbec snadné a vyžaduje to bohaté zkušenosti. Chcete-li tedy opravdu dokonalou kuchyň, neobejdete se bez profesionálního bytového architekta.

Účelná dispozice a kvalitní materiály
Kuchyň, ve které se budete cítit komfortně a vaření v ní si skutečně užijete, musí dodržovat celou řadu obecných zásad. Profesionální bytový architekt všechna tato pravidla zná a dokáže s nimi kreativně zacházet. Ví, jak nejlépe rozčlenit pracovní zóny, kam umístit jednotlivé spotřebiče, jakou zvolit výšku pracovní plochy a stovky dalších drobností, které doceníte, jakmile začnete kuchyň aktivně užívat.  

Návrh kuchyně vychází vždy z konkrétních možností prostoru. Bytový designér se proto nejprve pečlivě seznámí s dispozicemi Vašeho bytu. V ideálním případě se bude podílet již na samotném architektonickém návrhu interiéru, aby do něj mohl kuchyň co nejlépe začlenit.Další důležitá oblast, se kterou Vám designér pomůže, je výběr kvalitních materiálů a spotřebičů, bez kterých se moderní kuchyně neobejde. Jeho zkušenosti vám ušetří řadu nepříjemných překvapení, se kterými se po instalaci kuchyně a jednotlivých prvků můžete setkat.  

Individualita a síla detailů
Designér vždy plně naslouchá klientovi, zajímá se o jeho zvyky, vkus a preference. Profesionální bytový architekt se dokáže vcítit do Vašeho životního stylu a pomůže Vám ujasnit si, co od nové kuchyně opravdu očekáváte a co v ní potřebujete. Získáte tak jistotu, že se v ní budete pohybovat zcela intuitivně a vše budete mít vždy okamžitě po ruce. Pobyt v nové kuchyni se promění v estetický zážitek a kuchyň se stane plně reprezentativní součástí Vašeho interiéru.