Patří mezi ně (kromě zhodnocení domu) i odhlučnění bytů v posledních podlažích a zateplení střechy, která si stejně říkala o opravu.

Starší paneláky většinou při rekonstrukci nutně potřebují právě opravu vadné střešní krytiny a oplechování. Nejčastěji používaný Wh systém (zkratka Warm house, tedy teplý dům) přišel z tvrdých klimatických podmínek, které panují v Kanadě. Je to variabilní stavebnicový systém, při němž se budují svislé nosné konstrukce suchou cestou. Jde vlastně o zakončení rodinných domů obytným podkrovím. Podlahu na původní střeše paneláku vytvoří rošt, který přenese zatížení nového podlaží rovnoměrně na nosnou konstrukci stávajícího objektu. Původní izolační vrstvy se neodstraňují. Ocelový rošt se zabetonuje a na něj se zbudují nosné obvodové a příčkové panely systému Wh. Základem jsou tzv. sendvičové panely zhotovené na bázi dřeva s tepelně izolační výplni z polyuretanové pěny, která se do panelů vstřikuje již při výrobě. Vnitřní povrchy nových stěn se obloží sádrokartonovými deskami. Venkovní se opatří omítkou, vnitřní je možné obložit dřevem. Podlahy se většinou podle přání budoucích obyvatelů zhotovují plovoucí.


Přístup do nástavby se většinou zhotovuje nejdříve, a sice vybouráním části původní střechy, kde se umístí ocelové schodiště. Zbudování výtahu je spojeno s celkovou rekonstrukcí, případně výměnou původních výtahů, které stejně už většinou bývají v havarijním stavu.


S napojením nástavbových bytů na inženýrské sítě (voda, plyn a elektrika) nebývají potíže. Vytápění nástavby lze poměrně snadno připojit na stávající systém, případně lze vybavit podkroví samostatným topným systémem.Samozřejmě že nástavba něco stojí, ale když zvážíme, že byla celková rekonstrukce stejně neodkladná, nejde o nijak omračující navýšení ceny. Navíc majitelé nových bytových jednotek tuto cenu zaplatí, když jim nové byty připadnou do osobního vlastnictví. V ideálním případě mohou podobu svého bytu ovlivnit již ve fázi projektu.


Střešní krytina na zbudované nástavbě doslova korunuje novou architektonickou podobu původně nezajímavého krabicového uniformního panelákového domu a výsledný efekt s barevně decentně vyřešeným novým opláštěním a stříškovou úpravou vchodu bude velmi zajímavý.