Jakou variantu zastínění upřednostňujete vy?

Dům a stavba

Články a rady pro stavbu domu:jak zateplit střechu, komínový systém nebo komín? Znáte podzemní domy? Jaké barvy fasády jsou in? Fotogalerie rodinných domů, jak postavit dům, garážová vrata na míru.


Společně se dnes podíváme k pětičlenné rodince žijící již šestým rokem v dřevostavbě od RD Rýmařov na Bruntálsku. Rodinný domek mající podobu typového patrového domu majiteli okamžitě padl do oka především pro jeho vnitřní dispozice a celkovou komplexnost. Tenkrát byl tento typ dřevostavby nabízen v limitované edici, dnes se již v katalogu nenachází.
Již tradičně se připravujeme na výstavu FOR ARCH 2017 v Praze a rádi bychom Vás pozvali na náš stánek. Najdete nás v hale 1 na stánku č. 1D02. Na výstavu se každý rok přichází podívat, zeptat se a „osahat“ si výrobky ohromné množství zákazníků.
AQUAREX V2115 je velmi odolná ušlechtilá matná barva pro použití v náročnějších podmínkách exteriéru, ale i interiéru. Jde o základní i vrchní nátěr v jenom (2v1), nevyžaduje tedy přípravu podkladu samostatným základním nátěrem.
Blíží se osmadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. I letos se můžete těšit na velmi bohatý doprovodný program pro odborníky i laickou veřejnost. Navštívit jej můžete ve dnech 19. až 23. září v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech.
Při pořízení bezpečnostních dveří budete dodavatelem postaveni před otázku, zda si k novým dveřím zakoupíte také nové zárubně. Samotné bezpečnostní dveře totiž nemohou zaručit stoprocentní ochranu vašeho domova, pokud zárubně nejsou ve stejné nebo vyšší bezpečnostní třídě.
Pomýšlíte na nové bydlení? Výběr bytu nebo domu není rozhodně jednoduchou záležitostí a vyžaduje hodně času. Určitě si stanovíte mnoho kritérií, která budete chtít splnit. Bydlení je dlouhodobou a hlavně velkou investicí, a často je to rozhodnutí na celý život. Dnešní doba nabízí mnoho vymožeností a technologií, o kterých se našim rodičům mohlo jen zdát a bydlení tak může být vybráno ve zdravém stylu.
Zahrada u rodinných domků je v dnešní době považována za standard. Ovšem výjimky potvrzují pravidlo a ne všichni majitelé domků klasickou zahradu mají. Touha po zahrádce, která se stane vítaným útočištěm i oázou klidu, je ale natolik vysoká, že se to snažíme vymyslet jinak. Šikovným řešením, které v sobě skrývá hned několik výhod, je zelená střecha-známá též pod pojmem vegetační.
Značka Dorsis působí na českém trhu již několik let a patří mezi špičku vývoje tohoto segmentu. Úplnou novinku na evropském trhu jsou dveře a skryté zárubně s požární odolností, které značka představila jako první a jediná v České i Slovenské republice.
Pokud se pozvolným tempem chystáte na stěhování, které se mílovými kroky přibližuje, možná byste měli přeci jen začít něco dělat. Stěhování totiž většinou zabere mnohem více času, než bychom si představovali.
Znáte ty dlouhé chvíle, kdy bezmyšlenkovitě hledíte do prázdného stropu? Například když přijdete unavení z práce, uvelebíte se na sedačce a s pohledem vzhůru se několik minut snažíte z hlavy vytěsnit veškeré pracovní povinnosti a starosti. Nebo když v noci nemůžete usnout, bezmocně se převalujete ze strany na stranu snažíc najít vhodnou polohu a když spánek stále nepřichází, hledíte do tmavé zdi nad vámi.
V okamžiku, kdy se v rámci stavby či rekonstrukce prostor dostanete k zařizování interiérů, vyvstane také otázka – jaké zvolit podlahy? Někdy je těžké se shodnout, každý může upřednostňovat jiné materiály… řešením proto může být podlaha, která kombinuje výhody všech ostatních, je moderní, kvalitní a originální... vinylová podlaha.
Novostavby sice vznikají neustále, ale hodně z nás bydlí v rodinných domech, které nám slouží již po několik desetiletí. Postaveny tedy byly v době, která měla jiná pravidla, požadavky na zateplení, ceny za energie, možnosti stavebních materiálů i technologie.
Balkón představuje nedílnou součást rodinného domku, kde plní funkci nejen praktickou, ale i estetickou. Poskytuje nám útulné zázemí pro ničím nerušený odpočinek, kam se můžeme ukrýt před každodenními povinnostmi i starostmi v osobním či pracovním životě. Zároveň ale představuje ozdobný prvek stavby, které mnohdy dominuje, ale stále by s ní měl tvořit harmonický celek.
Hypotéka byla, je a pravděpodobně i bude tím nejdostupnějším nástrojem k realizaci vlastního obydlí. Je to však také finanční produkt, který však za poslední týdny až měsíce prošel jistými obměnami, jež se do značné míry promítají do schvalovacích podmínek.
Pokud totiž význam podstřešní fólie nebo jiného segmentu střešního systému již v prvotní fázi podhodnotíte, nemusíte sice následky pocítit okamžitě, ale… zkrátíte si tím životnost celé střechy a také částečně její funkčnost, nebo přispějete ke vzniku plísní a hnilob. Vše to znamená práci, čas a nemalé výdaje navíc.