vám může pomoci při rozhodování...
Sauna, vířivka a další wellness požitky už můžete mít i u sebe doma.
Jednoduše, díky rekuperační jednotce...

Elektronika


Tepelná čerpadla už v České republice vystřídala tisíce kotlů na uhlí a dřevo, a jsou stále oblíbenější, protože dokážou ušetřit i více než polovinu provozních výdajů nemovitostí.
Díky systému ABB-free@home® lze pohodlně ovládat osvětlení, vytápění objektu nebo žaluzie, což je nejen praktické, ale i velice pohodlné. Systém se může pyšnit celou řadou zajímavých a užitečných funkcí, které je možné libovolně měnit a to i v průběhu používání. Žádné omezování, žádná pravidla, naopak vše dle vašich potřeb, přání a představ.
Také si bez hudby neumíte představit jediný den? Posloucháte své oblíbené písničky za jakékoli situace, ať už máte dobrou či špatnou náladu? Hudba má na nás velký vliv. Uklidňuje, povzbuzuje, zlepšuje náladu, pomáhá nám se soustředit nebo přijít na jiné myšlenky. Není se tak vůbec čemu divit, že si ji chceme užívat na maximum a své oblíbené skladby si vychutnávat neomezeně a po svém.
Stále si velká řada lidí myslí, že se klimatizace využívá pouze na ochlazení vzduchu, ale už dávno tomu tak není. Moderní klimatizace nabízejí celou řadu funkcí, které dokáží vzduch ohřát, zbavit ho pylu a prachu a také mu dodat příjemnou vůni. Co všechno nabízejí moderní klimatizace se dozvíte v našem článku.
Dvě jména. Dvě generace. Dvě designové řady vypínačů, které dělí 20 let. Není to tak dlouho, co jste si spolu s námi mohli připomenout dvacáté výročí nejoblíbenější designové řady spínačů v českých domácnostech – Tango® a její 100miliontý prodaný komplet. A je to zcela nedávno, kdy byl představen nový design, již 16. v pořadí, s výstižným jménem Levit®.
Tradiční žárovky se přestaly vyrábět už v roce 2011. Od té doby se na výsluní derou úsporná svítidla a LED osvětlení. Přestože má LED osvětlení spoustu výhod, přináší i některé nevýhody, jako například problematické stmívání. Stmívat LED světla má smysl při odpočinku či relaxaci, kdy máme mnohem raději světlo s nižší intenzitou, než jaké potřebujeme při práci či při čtení.
Jedním z důležitých faktorů ovlivňujícího naše zdraví je vzduch, který dýcháme. Každý chceme mít doma čerstvý vzduch bez zbytečné ztráty tepla. v místnosti. Řešením je decentrální větrací systém fy Nativa, který dokáže velmi účinně získávat teplo (až 97 %) z odtahovaného vzduchu a dodávat ohřátý a vyčištěný vzduch zpět do obytných místností. Ovládání je velmi intuitivní a snadné, pomocí dálkového ovladače.
Buďte kreativní! Přizpůsobte vypínače a zásuvky interiéru vašeho domova přesně podle své fantazie. Nová řada vypínačů a zásuvek Merten M-Creativ, přináší do nudného technického prostředí zcela nový prvek – individuální proměnu vypínače.
Tepelná čerpadla patří k nejúspornějším způsobům vytápění. Ke svému provozu využívají obnovitelné zdroje energií, jako je vzduch, voda a země. Protože léto je nejlepší dobou k instalaci tepelného čerpadla, pojďme si nyní představit, jaké varianty na trhu existují.
Majitelé domů, ale hlavně chalup stále bojují proti vlhkosti a plísním, které se drží v nevětraných prostorech. Chalupáři vědí své a tak při příjezdu na chatu po zimě zatápí a otevírají všechna okna. Vlhkost vzniká především v nedostatečně větraných místnostech. Ohrožené jsou především chalupy, které jsou záměrně stavěné v lesích, v blízkosti řek nebo rybníků, kde o vlhké klima není nouze. Ovšem na vlhkost, plísně a nepříjemný zápach existuje účinné řešení.
Přemýšlíte o ekologickém a zároveň levném vytápění vašeho rodinného domu či vily? Nejste jediní. Tuto otázku si pokládá spousta majitelů nemovitostí. Stále významnějším zdrojem tepla pro domácnosti, ale i pro rekreační objekty, kde slouží například k ohřevu bazénových hal, se stávají tepelná čerpadla. Ta v posledních letech patří k jedněm z nejperspektivnějších zdrojů energie pro vytápění i ohřev vody.
Jelikož se sešlo mnoho otázek od vás svépomocných stavebníků, jak a podle čeho vybrat ten správný plynový kotel, oslovili jsme specialistu a dodavatele systémového řešení pro vytápění a ohřev teplé vody, značku Buderus.
Elektrické sálavé vytápění infrapanely je energeticky úspornou stavbou. Není sice novinkou z 21. století, ale současné trendy nahrávají jeho rozšíření. Komfortní teplo
v celém domě bez radiátorů pod okny je již standardem. Navíc každý ušetřený metr
za kotelnu se hodí.
Stane se. Stačí, když zapomenete na fotoaparát a zachycení prvního většího úlovku svého syna. Mobilem? Ne. nechtěl jsem telefon „vykoupat“. Přečtěte si náš kapří fotografický příběh.
Samozřejmě, že ano! V dnešní době, kdy téměř každý má chytrý telefon nebo tablet, to je reálné a to díky šikovnému domovnímu zvonku ABB-Welcome.