Jakou variantu zastínění upřednostňujete vy?

Zahrada


AQUAREX V2115 je velmi odolná ušlechtilá matná barva pro použití v náročnějších podmínkách exteriéru, ale i interiéru. Jde o základní i vrchní nátěr v jenom (2v1), nevyžaduje tedy přípravu podkladu samostatným základním nátěrem.
Pergoly jsou velmi častým doplňkem zahrad. Jsou to dřevěné zahradní stavby, které poskytují zastínění a mohou vytvořit příjemné prostředí k venkovnímu posezení. Nemusí ovšem sloužit jen jako posezení.
Zahrada u rodinných domků je v dnešní době považována za standard. Ovšem výjimky potvrzují pravidlo a ne všichni majitelé domků klasickou zahradu mají. Touha po zahrádce, která se stane vítaným útočištěm i oázou klidu, je ale natolik vysoká, že se to snažíme vymyslet jinak. Šikovným řešením, které v sobě skrývá hned několik výhod, je zelená střecha-známá též pod pojmem vegetační.
Konečně je to tady! Obloha se zbarvila do úžasného modrého odstínu, mraky ustoupily hřejivému sluníčku a čísla na teploměrech jasně hovoří o tom, že právě teď je ten nejlepší čas k odstartování zahradní sezóny. Dny jsou zalité sluncem, dobrá nálada se nese vzduchem a díky panujícímu počasí si můžeme posezení na zahrádce protáhnout až do večerních hodin, protože je stále příjemně teplo.
Kdo má zahradu, o kterou se pečlivě stará, často řeší otázku, kam s odpadem. Posekanou trávu, shrabané listí nebo větvičky ze stromů či keřů je totiž potřeba nějak zužitkovat. A pokud možno efektivně. Ne všichni máme možnost odvážet zahradní odpad na povolenou skládku a skladovat větve nebo kopečky trávy bez nějakého uspořádání na kousku zahrady.
Současné trendy v mnoha oblastech žádají jednoduchost, lehkost a snadnou údržbu. Ať už se to týká oblečení, vybavení domácnosti či nábytku. Životní styl je velmi hektický a tak je potřeba ve volném čase myslet především na odpočinek a relaxaci, nikoli na složitou údržbu našeho okolí. Přesně tato pravidla a trendy panují i v moderních zahradách. Zdánlivě volně rostlé a rozkvetlé květiny jsou dnes to, co zdobí nejednu zahradu.
Variant, jak zastínit balkon či terasu jsou dnes desítky, klasickým slunečníkem počínaje. Ten ale není variabilní a požadované nároky v mnohém neuspokojí. Proto je čas se podívat na dvě novinky z této oblasti, připravené pro letošní rok.
Následující publikace jsou plné inspirace a rozhodně stojí za přečtení.
Až půjdete příště na procházku, nebo jen poběžíte k autu, rozhlédněte se. Každé okno, balkón nebo veranda vypadají bez květin tak nějak smutně. Opuštěně. Správně zvolené kytky vytvářejí pohodu domova a vdechují danému místu život. Pojďte se s námi naučit kupovat truhlíky, abyste i vy mohli dopřát hezký život vašim rostlinám.
„Čeho je moc, tak toho je příliš“, zpívá jedna oblíbená česká pop-rocková skupina. A platí to o všem. Třeba o letním horku a slunečních paprscích.
Zní to jako pohádka? Ne. Je to skutečnost. Pořiďte si vířivku a užívejte si relaxace
v pohodlí vašeho domova kdykoliv budete mít chuť! Jestliže toužíte po odpočinku, uvolnění nebo příjemných chvílích s přáteli, je vířivka tou nejlepší volnou. Vířivky jsou ideální k uvolnění svalů, ale i vaší mysli po dlouhém dni v práci a také skvělým místem, kde můžete poklábosit s přáteli nad sklenkou lahodného moku.
Už se těšíte na sezónu letního grilování a koktejlů ve stínu stromů vaší zahrádky? Jako každým rokem se ale ještě předtím zaručeně nevyhnete pravidelnému úklidu a přípravám na pohodové léto.
Ano, určitě to není přehnané tvrzení. Rodinný domek a k němu napojený kus přírody pod skleněnou střechou, který lze využívat po celý rok. Dnes to již není sen na úrovni utopie.
Zahradní altány se stále těší velké oblibě. Na mnoha zahradách najdeme dřevěné altány z minulého století, které tvoří vhodnou dekoraci zahrady. V současné době existují na trhu klasické zahradní altány v romantickém stylu nebo modernější, které kopírují současné trendy a přání majitele zahrady.
Ideální prvek stínící techniky, který zabrání přehřátí každého interiéru. Pokud chcete zabránit prostupu tepla do Vašeho domu, je třeba zvolit ze široké nabídky exteriérového (venkovního) stínění. Společnost SunWay působí na trhu již řadu let a poskytuje odborné poradenství a montáž veškeré stínící techniky. Působíme převážně v Praze a Středočeském kraji.